PROCON Manufacturing 2016

102 Uczestników

PREMIEROWA EDYCJA KONFERENCJI – poświęconej zakupom produkcyjnym

Pierwsza edycja PROCON Manufacturing odbyła się w Katowicach i zgromadziła ponad 100 uczestników ze środowiska zakupowego.

Wśród prelegentów znajdował się m.in. Florian Matthes, Globalny Szef Zakupów w firmie Nordex – czołowego producenta turbin wiatrowych, który przedstawił, jak zarządzać wirtualną siecią produkcji. Partnerem merytorycznym wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki (PSML) oraz Górnośląska Izba Przemysłowo-Handlowa.

Program konferencji obejmował wystąpienia interesujące z punktu widzenia kupców z przedsiębiorstw produkcyjnych m.in. na temat możliwości zabezpieczania formuł cenowych w procesie zakupowym, zasad partnerstwa z dostawcami i wykorzystania narzędzi IT do usprawniania procesów zakupowych. Ponadto zostały przedstawione efektywne sposoby zakupu surowców m.in. w branży przemysłowej, maszynowej, motoryzacyjnej i lotniczej. Odbył się również panel dyskusyjny, w trakcie którego eksperci rozmawiali o kierunkach rozwoju zakupów w Polsce.

– Specyfika pracy w działach zakupowych przedsiębiorstw produkcyjnych oraz złożoność zagadnienia optymalizacji kosztów materiałowych to powody, dla których zdecydowaliśmy się stworzyć wydarzenie poświęcone wyłącznie tej tematyce. Zainteresowanie naszą konferencją pokazuje, że kupcy z polskich firm produkcyjnych chcą rozwijać swoją wiedzę i podnosić jakość procesów zakupowych. Oznacza to również, że rośnie świadomość roli zakupów w sektorze przemysłowym, który charakteryzuje się szczególnie wysokim potencjałem, jeśli chodzi o wdrażanie nowoczesnych strategii zakupowych – powiedział Mateusz Borowiecki, Prezes Zarządu OptiBuy, organizator konferencji.

Opinia uczestnika:

„Podobał mi się sposób przedstawienia prezentacji i to, że dotyczyły one wielu aspektów pracy kupca w organizacji. Prezentacje bardzo zróżnicowane i przekrojowe – od kwestii kulturowych, przez instrumenty finansowe po innowacyjne narzędzia zakupowe dostępne na rynku. Do tej pory skupiałam się na pracy operacyjnej, natomiast udział w tym spotkaniu pozwoli mi spojrzeć trochę szerzej na proces zakupów w mojej organizacji oraz na kwestie relacji z dostawcą. Teraz myślę o tym, w jaki sposób z nim rozmawiać, jak do niego podejść, czy wreszcie o tym, jakie narzędzia wykorzystać, aby osiągnąć większe oszczędności, czy znaleźć lepszy produkt”.

Renata Sochacka, kupiec w firmie Pratt&Whitney Tubes Sp. zo.o.

Pragniemy podziękować Prelegentom, Partnerom, Wystawcom, Patronom oraz oczywiście Uczestnikom za poświęcony czas, zaangażowanie i wsparcie przy wspólnym tworzeniu wydarzenia zakupowego na tak wysokim poziomie.

Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty, zdobyta wiedza i umiejętności przydadzą się w Państwa codziennej pracy i zobaczymy się już wkrótce na kolejnych wydarzeniach z rodziny PROCON.